JOGA DLA DZIECIWarsztat ten są to pierwszy krok uczący dzieci jak medytować, a medytacja jest wspaniałą techniką, która wspiera nas i odstresowuje w codziennym życiu.

Zapraszam dzieci do wspólnego spaceru po zaczarowanym lesie, podczas którego spotkamy i „zamienimy się” w różne zwierzęta oraz inne „magiczne istoty” – rozpalimy ognisko i będziemy tańczyć oraz śpiewać „magiczne piosenki” i rozpoznawać żywioły: powietrze, ogień, wodę i ziemię…

Będzie to zainspirowana pozycjami jogi delikatna, gimnastyczna praca z ciałem oraz z głosem przeprowadzona w formie zabawy. Będziemy śpiewać piosenki po angielsku oraz mantry (*mantry nie jako formy religijnych pieśni, ale wybrane pozytywne afirmacje, np.: „Sat Nam”- „Jestem Prawdą” lub „Wahe Guru”- : „Jestem radosny i mądry” ).

Mantry są prostym narzędziem na otwieranie głosu, pobudzanie twórczego potencjału, koncentracji, pamięci oraz wyobraźni muzycznej, przynoszą balans tam, gdzie dziecko tego potrzebuje, mogą więc dodać pewności siebie i kreatywności, albo uspokoić intensywne emocje.